Oferta dla grup pielgrzymkowych

maltabaner

PROGRAM DLA GRUP pielgrzymkowych

Śladami Św. Pawła na Malcie

Zapraszamy Państwa na wyspę, gdzie Św. Paweł spędził 3 miesiące, zanim udał się  w dalsza drogę do Rzymu. Pobyt apostoła wywarł na Malcie niezatarte piętno; ukształtował jej religijne i kulturowe oblicze na ponad 2000 lat. Proponujemy pokazać Państwu religijne dziedzictwo, historie oraz kulturę podczas pielgrzymowania po tej wyspie oraz wycieczki, które przybliża Państwu niezwykle bogata przeszłość Malty.

Dzieje Apostolskie, Rozdział 28    Pobyt Apostoła na Malcie

Po ocaleniu dowiedzieliśmy się, że wyspa nazywa się Malta.  Tubylcy okazywali nam niespotykaną życzliwość; rozpalili ognisko i zgromadzili nas wszystkich przy nim, bo zaczął padać deszcz i zrobiło się zimno. Kiedy Paweł nazbierał wielką naręcz chrustu i nałożył do ognia żmija, która wypełzła na skutek gorąca, uczepiła się jego ręki. Gdy tubylcy zobaczyli gada, wiszącego u jego ręki, mówili jeden do drugiego: „Ten człowiek jest na pewno mordercą, bo choć wyszedł cało z morza, bogini zemsty nie pozwala mu żyć”. On jednak strząsnął gada w ogień i nic nie ucierpiał. Tamci spodziewali się, że opuchnie albo nagle padnie trupem. Lecz gdy długo czekali i widzieli, że nie stało mu się nic złego, zmieniwszy zdanie mówili, że jest bogiem. W sąsiedztwie tego miejsca znajdowały się posiadłości namiestnika wyspy imieniem Publiusz, który nas przyjął i po przyjacielsku przez trzy dni gościł. Ojciec Publiusza leżał właśnie chory na gorączkę i biegunkę. Paweł poszedł do niego i pomodliwszy się położył na nim ręce i uzdrowił go. Po tym wszystkim przychodzili również inni chorzy na wyspie i byli uzdrawiani.  Oni to okazali nam wielki szacunek, a gdyśmy odjeżdżali, przynieśli wszystko, co nam było potrzebne.

Ku Rzymowi

Po trzech miesiącach odpłynęliśmy na okręcie aleksandryjskim z godłem Dioskurów, który przezimował na wyspie. Przybywszy do Syrakuz, pozostaliśmy trzy dni. Stąd płynąc wzdłuż wybrzeża przybyliśmy do Regium i po jednym dniu, gdy powiał wiatr południowy, nazajutrz przybyliśmy do Puteoli. Tam spotkaliśmy braci i zostaliśmy na ich prośbę siedem dni. Tak przybyliśmy do Rzymu. Tamtejsi bracia, dowiedziawszy się o nas, wyszli nam naprzeciw aż do Forum Appiusza i Trzech Gospód. Ujrzawszy ich, Paweł podziękował Bogu i nabrał otuchy. Gdyśmy weszli do Rzymu, pozwolono Pawłowi mieszkać prywatnie razem z żołnierzem, który go pilnował.

Dzień I

Podróż na Maltę rozkład lotów ewentualny transport dodatkowy z Państwa Parafii

Zbiórka na lotnisku na 2:30 h przed wylotem.

Wylot z Warszawy Liniami Air Malta 20:2500:15 Lądowanie samolotu na lotnisku Luqa na Malcie, powitanie przez przedstawiciela firmy Nestor Travel ,Transfer (około 45 minut) do hotelu Primera, w miejscowości Bugibba, położonej przy zatoce Św. Pawła. ( Uwaga w tym dniu nie mamy kolacji w Hotelu )

Dodaj komentarz